Narodil jsem se a žiji v nádherných jižních čechách. Profesí strojař. Ke dřevu jsem se dostal náhodou. Co by vášnivý čajomil  se pustil do výroby dřevěné lžičky na odsypávání čaje. Následovala další lžíce a po ní další. Řezání do dřeva se mi stalo drogou. Cítit vůni řezaného dřeva, která přetrvává v rukou ještě dlouho po práci. Vzrušující pocit návratu v čase, do dob starých mistrů řezbářů. To vše mě inspiruje k další práci. Jěště před dokončením jednoho dílka již myslím a těším se na to následující. Vše kolem nás se zrychluje, technologie letí závratnou rychlostí vpřed. Na proti tomu dřevo je po miliony let stále stejné. Krásné. Dláta se od dob gotických řezbářů téměř nezměnily. Práce s nimi je uklidňující, povznáší ducha. Natolik vzdálené od okolního šílenství.

V tvorbě se nechávám inspirovat především přírodou a starou lidovou tvorbou. Několik mých výtvorů si našlo cestu do světa. Nejdál se dostal jeden z betlémků a to do Chicaga v USA. S postupným pronikáním do tajů řezby mne začalo zajímat toto řemeslo jako takové a jeho historie. Nejvíce období gotiky s jejími esovitě prohnutými plastikami v bohatých drapériích. Gotika mě oslovuje i svou krásnou až nebeskou architekturou. Ne náhodou se tento sloh označuje jako "krásný styl".

Nevím jestli jsou má dílka krásná, to musí posoudit jiní. A v žádném případě se nechci srovnávat s gotickými mistry řezbáři. Vím však, že je tvořím s láskou a přináší mi obrovskou radost. O to větší je radost, když potěší i jiného člověka. Přeji příjemné chvíle při prohlížení mých výtvorů.                                                                                                                                                                                                                                        Petr Tousek